Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Liečivé byliny

Ginkgo Biloba - drvené listy (ginko dvojlaločné) 100g 

Vaša cena:
Bežná cena:4,20 €
Ušetríte - zľava:28.57% / 1,20 €
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:
Ginkgo biloba (Ginko dvojlaločné) je jednou z najznámejších liečivých rastlín na našom trhu. Patrí medzi najstaršie rastliny na našej planéte, pretože je veľmi odolný voči klimatickým zmenám. Ginko je v celej Ázii považovaný za posvätný strom a vysádza sa v okolí buddhistických chrámov. V čínskom ľudovej medicíne sa používal 3000 rokov pred Kristom na srdce, pľúca a pri problémoch s pamäťou.

Ginkgo je pomaly rastúci strom, ktorý sa môže dožiť až 1000 rokov. Je to 40 metrov vysoký strom, listy stopkaté a plod je guľatý, ktorý pri dozrievaní nepríjemne páchne av priemere má 2 - 3 cm. Rastie na juhovýchode Číny a v Japonsku. Ako prostriedok predlžujúce život, užíval Ginkgo Mao Ce Tung - sám veľký vodca.

Táto rastlina antioxidačné účinky, zbavuje telo voľných radikálov. Blahodarne pôsobí na mozgové tkanivo, u starších ľudí zlepšuje pamäť, sústredenie a znižuje náladovosť. Výrazne tlmí príznaky senility, chronické pískanie v ušiach a modranie končekov prstov, pôsobí proti zúženie tepien do penisu - účinná prevencia proti impotencii. Pôsobí ako antidepresívum, potláča príznaky alergie a môže pomôcť pri astme. Užíva sa preventívne proti infarktu alebo proti mozgovým príhodám.

Zloženie: flavonoidy, terpenické laktóny, organické kyseliny, fenolové látky, karotenoidné farbivo a sacharidy

Dávkovanie: Odporúčaná dávka je 5 - 10 gramu sa zaleje horúcou vodou. Čaj sa pije 3x denne a prvé účinky sú badateľné po 5 týždňoch.
« späť