Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Bylinné kapsle

Ašvaganda kapsle - 10:1 extrakt (40ks) 

Cena:
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:
Ašvaganda kapsle - 10:1 extrakt

Whitania somnifera, (Ašvaganda) ktorú väčšina pozná pod názvom Ašvagandha, Vitaním uspávajúca alebo Indický ženšen je tradičný bylinkou ayurvédské medicíny. Tento liečiteľské systém pochádza z Indie a Whitania je popisovaná ako bylinka, ktorá sa môže používať pri posilnenie ducha i tela a pri pravidelnom užívaní môže  omladzovať.


Whitania rastie od západnej Afriky až do Indie v tropických oblastiach. Je to vytrvalý ker a jeho výška sa pohybuje od 0,5 do 2 metrov. Vetvy Whitanie sú husto pokryté malými šedými chlpy a kvet sa zafarbuje do žltozelené. Plodom je malá červená bobuľa, ktorá mala skôr mnoho prezývok.

Z byliny sa využíva iba koreň, ktorý meria okolo 10 mm. Môže napomáhať odolnosti voči stresudodáva oraganismu energiu a vyživuje ho. V tradičnej ayurvédské medicíne bola používaná na posilnenie imunity a nervového systému, proti depresiámnervozite a úzkosti. Môže pomôcť zlepšiť náladu a po pravidelných dávkach môže zlepšiť pamäť. Môže podporovat aktivitu buniek v imunitnom systéme a môže stimulovať produkovanie bielych krviniek
. Whitania bola používaná aj ako afrodiziakum.

« späť