Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Extrakty

Damiána - 10:1 extrakt (20g) 

Vaša cena:
Bežná cena:10,00 €
Ušetríte - zľava:17% / 1,70 €
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:

Turnera diffusa alebo tiež Damiána je bylinka, ktorá je známa už niekoľko tisíc rokov. Vedci zistili, že toto zázračné afrodiziakum používali už Mayovia. Španielski misionári pripravovali nápoj z Turner a podávali ho ženám indiánov hodinu pred milostným aktom, aby mali ženy väčší zážitok. Damiána je so svojimi účinkami vhodná pre mužov aj ženy, pretože pôsobí stimulačne na celý organizmus.

 

Turnera môžeme nájdeniu v Strednej Amerike, hlavne v Mexiku. Je to malý ker, ktorý dorastá do výšky do 2 metrov, má žlté kvety z ktorých je cítiť silno aromatická vôňa, pretože vo vnútri kvetu je veľa éterických olejov. Turnera sa najviac využíva ako afrodiziakum, ktoré v Mexiku kombinujú s kolesovým orieškom. Turnera môže pomôcť priimpotencii, používa sa pri odbúravaní nechuti k sexu a po niekoľkých dávkachpriaznivo pôsobí na pohlavné orgány.


Ďalej Turnera pôsobí antidepresívne a podporuje dobrý vnútorný pocit, zvyšuje energiu, napomáha pri infekcii močového mechúra, pretože obsahuje arbutín, ktorý pôsobí dezinfekčne. Znižuje hladinu cukru v krvi, stimuluje krvný obeh. Napomáha správnemu prekrveniu v podbrušku a tým reguluje mestruaci, žena sa zbaví kŕče, a tak zlepšuje náladu počas tohto obdobia. Zbavuje napätia v tele a je vhodným liekom prichrípkekašli alebo zápche.


Dávkovanie: Odporúčaná dávka tohto silného extraktu 0,2 - 0,5 gramu a zalieta horúcou vodou a varíme 5 minút. Keďže je tento extrakt silný nesmie sa prekračovať dávka jedného odvaru!


VAROVANIE: Extrakt nesmú užívať tehotné a dojčiace ženy!

« späť