Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Afrodiziaká

Maca peruánská - prášok (10g) 

Cena:
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:
Maca peruánská
Lepidium meyenii, žerucha peruánskej, maca, MAKA to všetko sú názvy pre jednu bylinu z peruánskych hôr. Túto bylinu po prvýkrát objavili už pred 6000 rokmi domorodí indiáni. Ženy v týchto končinách ju jedia, aby boli plodné. Lepidium je liek, afrodiziakum a tradičné pokrm pre domorodcov. Dodáva energiu a posilňuje silu a vytrvalosť.

Lepidium je bylina malého vzrastu, dorastá do výšky maximálne 15 cm a patrí do čeľade kapustovitých. Ku konzumovanie sa využíva iba koreň, ktorý svojím vzhľadom pripomína repu a má rôznorodé zafarbenie. Od bieložlté až po tmavočerné. Táto rastlina sa pestuje v nadmorských výškach nad 3 500 mnmv Andách v Peru a Bolívii. Jej náročné podmienky na pestovanie neumožňujú, aby rástla niekde inde.

Maca je silný posilňujúci prostriedok, zlepšuje psychickú záťaž a svalovú a sexuálne výkonosť. Navracia a posilňuje vitalitu a odolnosť organizmu. Upokojuje žalúdočné problémy a bolesti. Zmierňuje depresii, nervozitu a úzkosť a zlepšuje pamäť. Užíva sa na podporu plodnosti, pri liečení pohlavných chorôb a na navrátenie chuti k sexu. Využíva sa pri menopauze. Ďalej môže mierniť následky chemoterapie pri nádorových ochoreniach. Napomáha pri hojení rán au malých detí pôsobí na dobrý vývoj šliach a kostí. Lepidium je využívané aj vrcholovými športovcami, pretože napomáha prírodnou cestou zvýšiť výkonnosť, regeneruje svaly po športovom výkone a zabraňuje nadmernému opotrebeniu šliach a kostí.

Zloženie: Nenasýtené mastné kyseliny, nasýtené mastné kyseliny, sacharidy, bielkoviny, uhľohydráty, vláknina, minerálne látky (železo, vápnik, horčík, draslík, jód) a vitamíny B a C

Dávkovanie: Tradične sa užíva 1 polievková lyžica denne, ktorá sa pridá do vody, šťavy alebo mlieka a rozmieša.
« späť