Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Liečivé byliny

Cnidium monnieri - semena 

Vaša cena:
Bežná cena:3,50 €
Ušetríte - zľava:14.29% / 0,50 €
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:

Cnidium monnieri je rastlina pochádzajúca z Číny. Jej semená sú hojne využívané v klasickej čínskej medicíne, preto sú tiež v Číne bežne dostupné v lekárňach a obchodoch s potravinami.

 

Tradičné využitie zahrňuje používanie Cnidium monnieri napríklad pri kožných problémoch alebo pre zvýšenie libida. Niekoľko laboratórnych výskumov preukázalo, že Cnidium monnieri obsahuje radu biologicky aktívnych látok, a to kumaríny, osthol, imperatorin a sesquiterpeny s hepatoprotektivnými účinkami. Má antipliesňové a antibakteriálne vlastnosti. Špekuluje sa tiež o účinkoch proti rakovine, v súčasnej dobe je toto potvrdenie vedecky overované.

 Klinické štúdia preukázali, že osthol má vasodilatačné účinky na toporivé tkanivo penisu, čo vedie k zvýšeniu prietoku krvi týmto orgánom. Tento efekt podporuje poznatok tradičnej čínskej medicíny, že užívanie cnidia vedie ku kvalitnejšej erekcii.

 Cnidium monnieri je afrodiziakum vhodné rovnakou mierou pre ženy, uvoľňuje totiž svaly v oblasti pohlavných orgánov, čím zlepšuje sexuálny prežitok. Semená rastliny sa používajú tiež pri impotencii a sterilite.

 Cnidium monnieri sa často používa pri výrobe afrodiziak spoločne napr. s rastlinami ako je Catuaba, Muira puama, Maca, Horny Goat Weed, Tribulis Terrestris a Yohimbe.

 Semená Cnidia se najčastejšie drvia na prášok, ktorý sa používa v množstve 2 až 4 gramov v troch dávkach, najlepšie na lačno. K obkladom pri kožných problémoch sa používa nálev z cca. 10 gramov semien. Cnidium monnieri sa nesmie používať pri terapii ultrafialovými lúčmi z dôvodu možnosti vzniku kožných zápalov.

 

« späť