Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Stimulanty

Kotvičník zemní - celé plody (50g) 

Cena:
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:
Kotvičník zemní - celé plody

Tribulus terrestris (Kotvičník zemní)  je jednoročná bylina z čleledi kacibovitých. Táto rastlina obsahuje niekoľko prírodných steroidných saponínov, ktoré môžu u mužov zvýšiť hladinu testosterónu až o 30%. Kotvičník je rozšírený v Európe, Ázii, Afrike i Austrálii, ale pôvodom je z pobrežia Číny a Japonska. Najvhodnejšie podmienky pre rast sú miesta pozdĺž riek a potokov.

Tribulus je 10 až 60 cm vysoký a málo rozvetvený. Kvet je päťpočetná a žltej oviec. Plod tvorí päť bradavičnatých a tvrdých lariev, ktoré majú špicaté ostne po stranách. Tribulus pôsobí blahodárne na mužov a ženy po 40, ale kladne pôsobí aj na mladšie generácie. Jelikož v každej časti rastliny sa nachádzajú účinné látky, využíva sa celá. Po mnohých výskumoch bolo dokázané, že Tribulus nespôsobuje žiadne nežiaduce vedľajšie účinky.

U mužov zvyšuje hladinu testosterónu o 30%, zvýši záujem o sex, zníži vnútorné napätie, obnoví životný elán a vitalitu. Túto bylinku používajú aj športovci, pretože môže pomôcť pri zvýšení objemu nárastu svalovej hmoty. U nežnejšieho pohlavia môže pomôcť pri zvýšení sexuálneho apetitiu, pomáha potláčať nespavosťdepresiu, návaly horúčavy, pomáha pri podráždenosti a napätie.

Dávkovanie: Najčastejšie sa pripravuje odvar z 1 - 3 gramovktoré sa zalejú 300 mlvody a nechá sa pol hodiny povariť. Potom sa precedí a pije 3x denne.

« späť