Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Liečivé byliny

Acai Berry - prášok (Euterpe oleracea) 50g 

Vaša cena:
Bežná cena:9,20 €
Ušetríte - zľava:15.22% / 1,40 €
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:
Euterpe oleracea je palma, ktorá rastie v Južnej Amerike, hlavne v záplavových oblastiach Brazílie a Peru. Je to štíhla palma, ktorá dosahuje výšku až 30 metrov. Plody sú čierno-fialové bobule, ktorým sa hovorí Acai berry. Rastú v trsoch, ktoré môžu vážiť až 20 kg a zbierajú sa 2x ročne. Domorodci tieto plody konzumujú alebo si z nich vyrábajú tmavo purpurovú šťavu, ktorá posilňuje celý ich organizmus.

V posledných rokoch si tieto bobule získali celosvetovú obľubu. Konzumuje sa k zníženiu hmotnosti, pretože zrýchľuje metabolizmus, zvyšuje spaľovanie tukov a vďaka vysokému obsahu vlákniny, sa človek cíti nasýtený. Ďalej zlepšuje tvorbu červených krviniek, stabilizuje krvný tlak, môže zbaviť nespavosti, zvýšiť energiu, zlepšiť vláčnosť a zdravie pokožky a môže pôsobiť ako afrodiziakum.

Zloženie: Táto rastlina je považovaná za jednu z najzdravších, pretože obsahuje niekoľko zdravých látok. Má vysoký obsah antioxidantov, ďalej obsahuje vlákninu, vitamíny - A1, B1, B2, B3 a C, minerálne látky - železo, vápnik, draslík a nenasýtené mastné kyseliny omega 3 a 6

Dávkovanie: Odporúča sa 1 až 2 polévkvé lyžice sa rozmieša v ktorejkoľvek tekutine, jogurtu alebo müsli a vypije sa na lačno. Aby sa dostavil správny účinok, mali by sa plody konzumovať 3x denne.
 

« späť