Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Afrodiziaká

Kustovnice čínská - celé plody (250g) 

Vaša cena:
Bežná cena:7,00 €
Ušetríte - zľava:24.29% / 1,70 €
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:
Kustovnice čínská
   Lycium chinese je známa tiež pod názvom Kustovnica čínska, je v čínskej medicíne jednou z najobľúbenejších rastlín. Lycium rastie na severozápade Číny a v Tibete. Je nenahraditeľným zdrojom aminokyselín, vitamínov a minerálov. Blahodárne pôsobí na pľúca, pečeň a l'adviny. Je vhodný prostriedok v boji proti astme a kladne pôsobí na niektoré druhy alergie bez negativnách vedľajších účinkov.

Lycium je drevnatá rastlina, ktorá je vysoká 3 metre. Červené plody vyrastajú po celej dĺžke celého stromu. Vzhľadom pripomína šípky ako sušená pripomína čučoriedky. Chuť má však o veľa sladší ako je šípok av ďalekej Číne je nepostrádateľným doplnkom stravy. Kustovnica sa konzumuje predovšetkým na posilnenie imunity, zlepšenie zraku, stimuluje trávenie, podporuje zdravú funkciu čriev, detoxikuje organizmus, zvyšuje sexuálnu výkonnosť a spomaľuje starnutie.

Zloženie: Lycium je pokladnica prospešných látok. Obsahuje betakarotén, vitamín C, B1 a B2, aktívna polysacharidy, ktoré odstraňujú voľné radikály, esenciálne aminokyseliny, minerálne látky (železo, vápnik, zinok, fosfor), veľké množstvo karotenoidov, ktoré pôsobia antioxidačne. Ďalej obsahujú bielkoviny, tuky a vlákninu.

Dávkovanie: Tradične sa pije odvar z 3 polievkových lyžíc, ktoré sa zalejú vriacou vodou a varíme 5 - 10 minút. Čaj sa pije 2x denne na lačno. Sušené plody sa môžu konzumovať aj samotné a je možné ich pridávať do jedla napr do ryže, do polievky alebo vločkové kaše.

VAROVANIE: Lycium by nemali užívať ľudia s potravinovú alergiu   
« späť