Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Liečivé byliny

Uncaria Tomentosa - prášok - 25g 

Cena:
Dostupnosť:nie je na sklade
Uncaria tomenstosa je peruánska bylina, ktorú používali starí Inkovia na liečenie mnohých chorôb. Túto rastlinu uctievali a premenovali ju na "svätú rastlinu". Uncaria je hnedá, popínavá rastlina, ktorá kvitne oranžovými kvetmi. srdcovito, oválne listy a na každom párov listov tŕne a kvôli tomu sa jej prezýva "mačací pazúr". Uncaria rastie v amazonských pralesoch.

Táto bylinka antioxidačné, antivírusové a imunostimulačné účinky. Pôsobí na nervový systém, znižuje hladinu cholesterolu, dobrý vplyv na tráviaci trakt a môže pomôcť pri liečbe žalúdočných vredov, cyrhóze a zápalu pečene. Môže pomôcť pri zápche, plynatosti a hemoroidoch. Posilňuje imunitný systém a chráni pred voľnými radikálmi. dobrý vplyv na astmu a užíva sa pri prvých príznakoch alergie. Pomáha pri liečbe horných dýchacích ciest a pri zápale dutín. Ďalej je vhodným liekom pri mykóze, akné a lupienke. Napomáha pri ochorení kapavkou a úplavicu

Pri užívaní Uncarie neboli doteraz preukázané žiadne toxické ani vedľajšie účinky!

Dávkovanie: Tradične sa 1 polievková lyžica zaleje 400 ml vody.

VAROVANIE: Určité látky, ktoré sú v byline obsiahnuté, môžu znižovať krvný tlak, nemali by ju užívať tehotné ani dojčiace ženy, nemali by ju užívať osoby, ktoré sú po transplantácii alebo pred plánovanou transplanatací!

« späť