Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Relaxanty

Rhodiola rosea - drvina - 50g 

Cena:
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:
Rhodiola rosea (Rozchodnica ružová) bola v minulosti veľmi užívanou liečivou bylinou, ktorá sa využívala aj v mágii. Táto bylina vyrastá na severe našej pologule v severnej Európe, Ázii (Rusko, Kazachstan, Čína, Mongolsko, Japonsko, Kórea) av Severnej Amerike. Na Sibíri sa hovorí, že ten kto vypije čaj z Rozchodnica dožije sa viac ako 100 rokov. Táto rastlina je teda v Rusku veľmi uctievaná av Mongolsku jej predpisovali lekári pri liečbe tuberkulóze a rakoviny.

Rozchodnica je trváca trsnatá bylina, ktorá je 10 - 35 cm vysoká. Plodom je oriešok a jej aróma pripomína ružu - preto jej druhové meno rosea. Rozchodnica pre svoj rast vyhľadáva skaly a sutiny horského stupňa. mnoho rokov sa Rozchodnica užíva pre zvýšenie psychických i fyzických síl, pôsobí proti stresu, kladne pôsobí na srdcový sval a reguluje srdcový rytmus. Môže zlepšiť imunitu a môže pomôcť mierniť účinky chemoterapie, pôsobí na sexuálne funkcie u žien aj u mužov, harmonizuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje športové výkony a dnes je súčasťou prípravkov s výživou pre vytrvalostné športy.

Dávkovanie: Je možné užívať bylinu jednorázovo alebo pravidelne, potom je nutné dávky zyvšovat. Odporúčaná dávka je 2 - 5 gramu a zaliať vodou

« späť