Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Liečivé byliny

Ženšen pravý - prášok (Panax ginseng) 50g  

Cena:
Dostupnosť:nie je na sklade
Panax ginseng je pre nás veľmi známy Ženšen pravý. Jeho účinky sú známe niekoľko tisíc rokov a názov Panax je od slova "panacea", ktoré označuje liek na všetky choroby. Táto rastlina si vyhľadáva len čistá miesta v oblastiach Číny, Ruska a Severnej Kórey.

Ženšen je malá bylina dosahujúca výšky najviac 60 cm. Koreň je rozvetvený a svojim tvarom ľahko pripomína ľudské telo. Má široké listy a drobné zelenobiele kvetmi. Plodom je červená kôstkovica. Z Ženšenu sa využíva koreň, ktorý blahodárne pôsobí na celý organizmus. Napomáha pri strese, zlepšuje sústredenie a pamäť a regeneruje svalstvo. Tlmí odumieranie buniek, môže pomôcť znížiť krvný tlak, pomáha pri cievnych problémoch ako sú kŕčové žily, tíši alergie a zápaly. Pomáha chrániť pred vírusovými ochoreniami. Po radiácii sa odporúča práve Ženšen. Je aj jednou z rastlín, ktorú využívajú športovci, preto sa radí medzi prírodné dopingu.

Ďalej sa radí aj do afrodiziak. Zlepšuje sexuálny život, pretože zvyšuje fyzickú kondíciu, ďalej môže pomôcť k plodnosti a má dobrý vplyv na ženské libido. Zlepšuje erekciu u všetkých vekových kategóriách a je často predpisovaný lekármi.

Dávkovanie: 2 - 5 gramov sa rozpustí v 250 ml vody

VAROVANIE: Panax sa nesmie užívať spoločne s kofeínom a alkoholom, nemali by ho užívať tehotné ženy, dojčiace ženy, deti a ľudia trpiaci schizofréniou! Panax sa nesmie užívať pred spaním!

« späť