Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Entheogény

Mucuna pruriens - prášok - 50g 

Cena:
Dostupnosť:nie je na sklade

Mucuna pruriens je hojne rozšírená v tropických a teplých oblastiach oboch pologulí. V Mexiku, Brazílii a hlavne Indii sa, už po storočia, prášok z rozomletých fazuliek podával ako silné afrodiziakum. V ayurvédskej medicíne sa používala ako nervové tonikum.  

Mucuna pruriens, tiež často nazývaná Velvet beans, obsahuje radu indolových alkylaminov (mukunin, mukunadin, mukuadin, mukuadinin, prurienin, prurienidin, prurieninin), u nich bolo zistené, že po užití u človeka vyvolávajú výrazné zmeny chovania, zrovnateľné s halucináciami. Na konci 60. Rokov bola z rastliny izolovaná aminokyselina L-DOPA, ktorá sa v krvnom obehu mení na Dopamin. Pomáha tvorbe rastového hormónu a nervových buniek. Vzhľadom k svojím vlastnostiam sa Mucuna pruriens v súčasnosti využíva v potravinových doplnkoch pre zlepšenie nálady, k zvýšeniu sexuálnej aktivity u mužov aj žien a nakoniec i v kulturistike, kde slúži ako anabolyzér.

 

Tento etnobotanický materiál slúži len pre zberateľské, študijné a okrasné účely! Nie je určený na konzumáciu! Nezodpovedáme za škody spôsobené nesprávnym použitím. Nepredajné osobám do 18 rokov!

« späť