Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Afrodiziaká

Maca peruánská - 4:1 extrakt (20g) 

Vaša cena:
Bežná cena:15,90 €
Ušetríte - zľava:69.81% / 11,10 €
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:

Lepidium meyenii, žerucha peruánskej, maca, MAKA to všetko sú názvy pre jednu bylinu z peruánskych hôr. Túto bylinu po prvýkrát objavili už pred 6000 rokmi domorodí indiáni. Ženy v týchto končinách ju jedia, aby boli plodné. Lepidium je liek, afrodiziakum a tradičné pokrm pre domorodcov. Dodáva energiu a posilňuje silu a vytrvalosť.


Lepidium je bylina malého vzrastu, dorastá do výšky maximálne 15 cm a patrí do čeľade kapustovitých. Ku konzumovanie sa využíva iba koreň, ktorý svojím vzhľadom pripomína repu a má rôznorodé zafarbenie. Od bieložlté až po tmavočerné. Táto rastlina sa pestuje v nadmorských výškach nad 3 500 mnmv Andách v Peru a Bolívii. Jej náročné podmienky na pestovanie neumožňujú, aby rástla niekde inde.

Maca je silný posilňujúci prostriedok, zlepšuje psychickú záťaž a svalovú a sexuálne výkonosť. Navracia a posilňuje vitalitu a odolnosť organizmu. Upokojuje žalúdočné problémy a bolesti. Zmierňuje depresii, nervozitu a úzkosť a zlepšuje pamäť. Užíva sa na podporu plodnosti, pri liečení pohlavných chorôb a na navrátenie chuti k sexu. Využíva sa pri menopauze. Ďalej môže mierniť následky chemoterapie pri nádorových ochoreniach. Napomáha pri hojení rán au malých detí pôsobí na dobrý vývoj šliach a kostí. Lepidium je využívané aj vrcholovými športovcami, pretože napomáha prírodnou cestou zvýšiť výkonnosť, regeneruje svaly po športovom výkone a zabraňuje nadmernému opotrebeniu šliach a kostí.

Dávkovanie: 0,5 gramu sa rozmieša vo vode alebo šťave. Pije sa 2x denne, najlepšie po raňajkách a obede. Odporúčaná denná dávka je 1 gram.

VAROVANIE: Tento extrakt by nemali užívať tehotné a dojčiace ženy!

« späť