Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Stimulanty

Cola nitida kapsle - extrakt 10:1 (20g) 

Vaša cena:
Bežná cena:7,30 €
Ušetríte - zľava:13.7% / 1,00 €
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:
Cola nitida

10x extrakt je 10x silnejšie ako samotný prášok. Tento extrakt je laboratórne pripravovaný bez chemických látok.

Cola nitida alebo tiež Kolovník lesklý je v Afrike považovaný za posvätný strom. Tunajší moslimovia nesmú piť alkohol, a tak žujú plody kolovník, ktorý má povzbudzujúce účinky. Cola nitida slúži v niektorých častiach Afriky ako platidlo, symbol pohostinnosť a zaháňa pocit smädu, čoho využívajú ľudia, ktorí putujú púšťou.

Keď bola v 19. storočia lekárnikom John Pemberton vynájdený nový nápoj - Coca-cola, bola Cola nitida jednou z pôvodných ingrediencií. Neskôr bola nahradená lacnejším kofeínom. Kolovník rastie v hlavne v tropických oblastiach Afriky, v dažďových pralesoch od Nigéria po Sierra Leone. Je to skoro 20 metrov vysoký strom, ktorý je neustále zelený. Ako už názov napovedá, jeho listy sú stále lesklé a kvety sú svetložlté. V kvetoch sa ukrýva okolo 10 semien.

V ľudovom liečiteľstve sa Cola nitida využíva pri tlmení hladu a smädu, pri telesnej alebo psychickej únave. Dlhšie môže stimulovať CNS, ľudia jej často používajú pri veľkom strese, pri náhlej úzkosti alebo pri depresiách. Keďže pomáha zlepšovať priechodnosť dýchacích ciest, je vhodné užívanie pri astme.

Dávkovanie:
0,5 - 1 gram sa rozmiešajú vo vriacej vode. Môžete osaldit cukrom a dochutiť mliekom.

« späť