Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Stimulanty

Acorus calamus - prášok (puškvorec obyčajný) 100g 

Vaša cena:
Bežná cena:4,60 €
Ušetríte - zľava:8.7% / 0,40 €
Dostupnosť:nie je na sklade

 

Acorus calamus v našich končinách známy ako Puškvorec obyčajný, je liečivá rastlina, ktorá je z čeľade puškvorcovitých. Táto rastlina je považovaná za jednu z najstarších bylín, pretože ju užívali už starí Egypťania a Rimania. Je súčasťou indickej a čínskej medicíny viac ako 2000 rokov. Do Európy sa táto rastlina dostala v 16. storočia a staré herbáre ju opisovali ako čarodejné.

Puškvorec je trváca bylina, ktorá dorastá od 50 do 150 cm. Listy sú striedavé a na okrajoch jemne vlnité. Kvety sú drobné a plody nevytvára. Táto bylina vyrastá najčastejšie na brehoch stojatých a pomaly tečúcich vôd, v tŕstí, priekopách a ku svojmu rastu potrebuje tieň. Charakteristickým znakom je silno aromatická vôňa. Acorus pochádza z juhu Číny, ale v súčasnej dobe rastie v celej Európe, Ázii a Severnej Amerike.

Acorus sa tradične používa na najrôznejšie žalúdočné ťažkosti, pri poruchách trávenia, pri zápale žalúdka alebo pri črevnej kolike. Podporuje látkovú výmenu, správnu tvorbu tráviacich štiav, tíši kŕčovité bolesti. Môže pomôcť pri infekčných hnačkách, pri nadúvaní a nabuzuje chuť k jedlu. Puškvorec dezinfekčné, afrodiziakálne a protialergické účinky. Môže pomôcť pri naberaní síl po ťažkých ochorení alebo v starobe. Kladne pôsobí na reumu, astma a ekzémy. V malom množstve pôsobí aromatický koreň euforicky a stimulačne.

Dávkovanie: Tradične sa pripravoval odvar z 5 - 9g, ktorý sa zalial vriacou vodou. Nápoj sa nechal odstáť a potom sa mohol piť.

Acorus Calamus ponúkame ako drvinu alebo v práškom!

 « späť