Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Afrodiziaká

Ašvaganda - drcený kořen (50g) 

Vaša cena:
Bežná cena:5,90 €
Ušetríte - zľava:33.9% / 2,00 €
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:
Ašvaganda - drcený kořen

Whitania somnifera, ktorú väčšina pozná pod názvom Ašvagandha, Vitaním uspávajúca alebo Indický ženšen je tradičný bylinkou ayurvédské medicíny. Tento liečiteľské systém pochádza z Indie a Whitania je popisovaná ako bylinka, ktorá sa môže používať pri posilnenie ducha i tela a pri pravidelnom užívaní môže  omladzovať.


Whitania rastie od západnej Afriky až do Indie v tropických oblastiach. Je to vytrvalý ker a jeho výška sa pohybuje od 0,5 do 2 metrov. Vetvy Whitanie sú husto pokryté malými šedými chlpy a kvet sa zafarbuje do žltozelené. Plodom je malá červená bobuľa, ktorá mala skôr mnoho prezývok.

Z byliny sa využíva iba koreň, ktorý meria okolo 10 mm. Môže napomáhať odolnosti voči stresu, dodáva oraganismu energiu a vyživuje ho. V tradičnej ayurvédské medicíne bola používaná na posilnenie imunity a nervového systému, proti depresiám, nervozite a úzkosti. Môže pomôcť zlepšiť náladu a po pravidelných dávkach môže zlepšiť pamäť. Môže podporovat aktivitu buniek v imunitnom systéme a môže stimulovať produkovanie bielych krviniek
. Whitania bola používaná aj ako afrodiziakum.


Dávkovanie: Tradičným nápojom z Whitanie je čaj. Odporúčaná dávka je 1,5 až 2 gramy zaliať teplou vodou. K osladenie sa odporúča med.

« späť