Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Entheogény

Calea zacatechichi 10x extrakt (Hořká Tráva) 1g 

Cena:
Dostupnosť:nie je na sklade

10x extrakt je 10x silnejšie ako listy samotné Caley. Tento extrakt je laboratórne pripravovaný bez chemických látok.

Calea zacatechochichi, Horká tráva, Dream herb alebo List bohov, to je len niekoľko prezývok, ktoré si táto bylina získala. Túto rastlinu využívali mexickí Indiáni pre veštecké účely. Indiáni oaxackého kmeňa Chantal využívali túto rastlinu, aby si prečistili myseľ a nadviazali kontakt so svetom duchov. Verili, že sny, ktoré sa im po požití Caley zdajú, im prorokuje budúcnosť.

Calea pochádza z Mexika, je to husto rozvetvený ker, ktorý sa radí do čeľade hviezdicovitých. Je približne jeden meter vysoká, má vajcovité listy, ktoré svojim tvarom pripomínajú žihľavu. Kvety majú žltú farbu. Calea sa nejčastejšie využívala k navodeniu živých snov. Po dopití čaju sa zvyšuje predstavivosť a prichádza ospalosť. Zlepšuje sa pamäť, takže si človek sny lepšie pamätá a ich počet sa mnohokrát zvýši. Túto bylinu ocenia predovšetkým fanúšikovia lucidního snívanie. Ďalej sa využíva ako vhodný liek pri problémoch so zažívacím traktom, môže pomôcť znižovať horúčku, je vhodný proti vracaniu a môže podporovať chuť do jedla.

Dávkovanie:
Tradičný spôsob dávkovania tohto extraktu je 0,5 gramu. Odporúčalo sa nechať rozpustiť v alkohole, aby sa predišlo silne horkastej chuti. Potom stačí stačilo zaliať horúcou vodou.

« späť