Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Afrodiziaká

Damiána - drvené listy (100g) 

Cena:
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:
Damiána
Turnera diffusa alebo tiež Damiána je bylinka, ktorá je známa už niekoľko tisíc rokov. Vedci zistili, že toto zázračné afrodiziakum používali už Mayovia. Španielski misionári pripravovali nápoj z Turner a podávali ho ženám indiánov hodinu pred milostným aktom, aby mali ženy väčší zážitok. Damiána je so svojimi účinkami vhodná pre mužov aj ženy, pretože pôsobí stimulačne na celý organizmus.

Turneru môžeme nájdeniu v Strednej Amerike, hlavne v Mexiku. Je to malý ker, ktorý dorastá do výšky do 2 metrov, má žlté kvety z ktorých je cítiť silno aromatická vôňa, pretože vo vnútri kvetu je veľa éterických olejov. Turnera sa najviac využíva ako afrodiziakum, ktoré v Mexiku kombinujú s kolesovým orieškom. Turnera môže pomôcť pri impotencii, používa sa pri odbúravaní nechuti k sexu a po niekoľkých dávkach priaznivo pôsobí na pohlavné orgány
.

Ďalej Turnera pôsobí antidepresívne a podporuje dobrý vnútorný pocit, zvyšuje energiu, napomáha pri infekcii močového mechúra, pretože obsahuje arbutín, ktorý pôsobí dezinfekčne. Znižuje hladinu cukru v krvi, stimuluje krvný obeh. Napomáha správnemu prekrveniu v podbrušku a tým reguluje mestruaci a žena sa zbaví kŕče. Turnera počas tohto obdobia zlepšuje náladu. Zbavuje napätia v tele a je vhodným liekom pri chrípke, kašli alebo zápche.

Dávkovanie: Z Turner sa pripraví čaj. 1 polievková lyžica sa pridá do horúcej vody a nechá 10 minút vylúhovať. Afrodiziakálne účinky by sa mali dostaviť do hodiny. Pre zbavenie bolesti v podbrušku počas menštruácie sa používa 4 až 6 gramov na jednu šálku, ktorý sa zaleje vodou a nechá odstáť.

« späť