Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

 S muirou puamou k lepšimu sexu

 Muira puama (Ptychotepalum oladoides) má veľmi pôvabné meno Voňatec vajcovitý. Jeto nízky strom, ktorý je typický svojou jazmínovou vôňou. Muira puama je tradične používaný kmene v Brazílii a okolí Južnej Ameriky. Pre svoje účinky je celosvetovo populárny, aj keď zatiaľ nie je celkom vedecky preskúmaná. Domorodé kmene kôru aj korene používajú ako afrodiziakum alebo na liečbu impotencie. Ako spôsob použitia volí žuvanie narezaných koreňov, stoniek alebo častí kôry stromu.V európe je najčastejší spôsob užívania vo forme čajových nálevov, kvapiek alebo farmaceuticky vyrábaného suchého extraktu. Muira puama je používaná ako nervové tonikum proti stresu a depresiám. Pomáha k celkovej regenerácii nervovej sústavy a dokáže tak zmierňovať somatizované bolesti vychádzajúce z psychických problémov alebo nervového vyčerpania. Niektoré amazonskej kmene používali túto liečivú bylinku na liečbu úplavica a reumatizmu. Dlhodobú extrakciou kôry alebo koreňa v oleji vyrábali mazanie, ktoré potom aplikovali lokálne na liečbu postihnutých miest.

V Európe sa začala Muira puama šíriť až okolo roku 1930. Stala sa populárnym doplnkom pre liečbu erektilnej dysfunkcie. Bolo preukázané, že je v niektorých prípadoch podobne účinná ako kôra yohimbe, a to bez nežiaducich vedľajších účinkov. Aj keď výsledky klinických štúdií a individuálnych výskumov sú zatiaľ nejasné, skúsenosti z ľudového liečiteľstva stavia Muira puama svojím potenciálom hlavne ako prostriedok na liečbu erektilnej dysfunkcie u mužov a ako afrodiziakum. Ďalšie nemenej významnú úlohu má Muira puama v liečbe porúch zažívacieho traktu či zažívacích ťažkostí po jedle. Muira puama má tiež aj povzbudzujúce účinky a prináša celkový pocit pokoja a pohody. Je však potrebné vyskúšať v akej optimálnej dávke, pretože citlivosť na obsiahnuté alkaloidy môže byť u každého človeka iná. Malá dávka nemusí mať žiadny výrazný efekt, naopak príliš veľká môže spôsobiť hyperaktivitu, pocit nepokoja alebo narušenie spánku. Vykonané klinické testy uvádzajú vo svojich výsledkoch, že Muira puama má preukázateľný pozitívny vplyv na zlepšovanie kognitívnych funkcií, koncentráciu a krátkodobú pamäť. Niektorí používatelia Roštín tiež hovorí, že zmierňuje príznaky prirodzeného vypadávanie vlasov u mužov. Ženy užívajú výťažky z Roštín Muira puama na zmierňovanie problémov počas menopauzy, alebo na zmierňovanie kŕčov spojených s menstruací.Účinek Muira puama je možné zvýšiť vhodnou kombináciou s inými bylinami alebo ich extrakty, ako je napr Damiana , Guarana , Catuaba a iné.


Muira puama je dávnej brazílskej afrodiziakum,

ktoré zväčšuje mužské libido a môžepomôcť s impotenciouZvyšuje chuť k sexu, ako u žien tak aj u mužov. Prekrvujepanvovej oblasti a to u žien zvyšuje citlivosť a mužov uľahčuje erekciu. Pomáha priproblematické menštruácii a pri problémoch v prechode. Muira puama nie je toľkoagresívny ako napríklad viagra a preto je jej užívanie bez vedľajších účinkov.

Ďalej pomáha zvyšovať energiunavodzuje 

psychickú pohodu a fyzickú odolnosťa vyrovnáva hormonálne výkyvy. Zvyšuje odolnosť voči stresu a celkovo pôsobí navitalitu celého organizmu.

Muira puama Vám ponúkame vo forme: Prášok , drvina a extraktu