Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás
Acai berry a kilá idú dole
 
Euterpe oleracea je palma, ktorá rastie v Južnej Amerike, hlavne v záplavových oblastiach Brazílie a Peru. Je to štíhla palma, ktorá dosahuje výšku až 30 metrov. Plody sú čierno-fialové bobule, ktorým sa hovorí Acai berry. Rastú v trsoch, ktoré môžu vážiť až 20 kg a zbierajú sa 2x ročne.Plody Sú nesené na rozvetvených metlinách, pričom jedno plodstvo nesie 900 plodov. Domorodci tieto plody konzumujú alebo si z nich vyrábajú tmavo purpurovú šťavu, ktorá posilňuje celý ich organizmus.

V posledných rokoch si tieto bobule získali celosvetovú obľubu. Konzumuje sa k zníženiu hmotnosti, pretože zrýchľuje metabolizmus, zvyšuje spaľovanie tukov a vďaka vysokému obsahu vlákniny, sa človek cíti nasýtený. Ďalej zlepšuje tvorbu červených krviniek, stabilizuje krvný tlak, môže zbaviť nespavosti, zvýšiť energiu, zlepšiť vláčnosť a zdravie pokožky a môže pôsobiť ako afrodiziakum.
Acai berry sa u nás ponúka vo viacerých formách a plody zvyšujú energiu, zlepšujú spánok, pokožku a sexuálne vykonost.Acai berry má vysokú hodnotu bielkovín.

Zloženie: Táto rastlina je považovaná za jednu z najzdravších, pretože obsahuje niekoľko zdravých látok. Má vysoký obsah antioxidantov, ďalej obsahuje vlákninu, vitamíny - A1, B1, B2, B3 a C, minerálne látky - železo, vápnik, draslík a nenasýtené mastné kyseliny omega 3 a 6

Pestovanie:
Euterpe oleracea je palma tropická a vyžaduje celoročne vysokú teplotu, najlepšie nad 18 ° C, takže izbovej podmienky pomerne vyhovujú. Ak je k tomu ešte dostatok rozptýleného svetla v miestnosti a rastlina je občas porosena, tak je šanca na úspešný rast ešte väčší. Samozrejme najideálnejšie je pestovanie vo vyhrievaných skleníkoch a zimných záhradách. Substrát vyhovuje ľahký, s prímesou rašeliny i piesku, ale nemal by vyschnúť, pretože je rastlina zvyknutá na bažinné polohy. Nadruhou stranu preliatie je tiež zlé, ak pestujeme rastlinu v bytových podmienkach, tak je lepšie zalievať pravidelne, ale opatrne.
 
V najbližšie dobe si u nás môžete od nás kúpiť acai semienka, ktoré si môžete sami vypestovať .
 
Dávkovanie: Odporúča sa 1 až 2 polévkvé lyžice sa rozmieša v ktorejkoľvek tekutine, jogurtu alebo müsli a vypije sa na lačno. Aby sa dostavil správny účinok, mali by sa plody konzumovať 3x denne.
 
Môžete si u nás aj zakúpiť Acai berry - prášok .
 
 
Acai berry - plody
Acai berry - palma
Acai berry - palma